2023-24 Hornets & Lady Hornets Wrestling
School Records & Past Results
 

Roster
CHS Girls
Summer Gatson - So
Yoo Jung Lee - Jr
Kylee Link - Fr
Marilyn Mercer - Sr
Anya Moore - Fr
Keonnia Morgan - Jr
Tori Stoner - Jr
CHS Boys
Bryce Bergan - Jr
Brody Carins - Sr
Gauge Chenet - Sr
Carter Corona - Fr
Kyle Eichler - Fr
Jace Hail - Fr
James Hail - Jr
Elijah Hall - Jr
Brody Holifield - So
Henry Hurtgen - Fr
Coy Jones - Fr
Caden Kannianen - Jr
Cayden Larson - Sr
Trent Menconi - Fr
Jacob Montes - Fr
Martin Moore - Jr
Isaiah Myers - Jr
Lane Nickell - So
Luke Nickell - Jr
Morgan Orndorff - So
Carter Shipers - Jr
Tucker Slattery - So
Bo Smith - Jr
Braden Stimpson - Fr
Keyton Warren - Jr
Landon Thompson - So

Coach Chad Smith

12/1 Steve Leslie Girls Invitational 23 teams <Results>
12/8 Carrollton Duals-Boys

3 - 0

<Results>
12/8 Girls at Excelsior Springs Tournament 3  -0 <Results>
12/12 Chillicothe Quad B 1-2, G 0-2 <Results>
-     Cameron B & G Lost <Results>
-     Center B Won G lost <Results>
-     Odessa Boys lost <Results>
12/15-16 Sam Richardson Duals W 2 -L  7 <Results>
-      Moberly Lost 18-66 <Results>
-      Mid Buchanan Lost  27-51 <Results>
-      Reeds Spring Lost  36 - 48 <Results>
-      Owensville Lost  30 - 48 <Results>
-      St James Won  54 - 27 <Results>
      Westminster Won 54 - 12 <Results>
      Fulton Lost 49-30 <Results>
      Ste Genevieve Lost 69-12 <Results>
      Blair Oaks Lost 45-27 <Results>
12/21 Benton Girls Tournament No team score <Results>
1/6 Cameron Tournament Won 2 Lost 4 <Results>
       Marceline Lost 27-52 <Results>
       Lexington Won 66 - 18 <Results>
       Odessa Lost 15 - 64 <Results>
       Owensville Won 57 - 18 <Results>
       Savannah Lost 36  - 48 <Results>
       Sullivan Lost 39 - 42 <Results>
1/6 Marshall Girls Tournament 5th place <Results>
1/11 Brookfield Boys Lost 36 - 45 <Results>
1/11 Brookfield Girls Lost 18 - 48 <Results>
1/13 Chillicothe Tournament B-6th G 2nd <Results>
  Chillicothe Quad Boys W-0 L-3 <Results>
1/18 Chillicothe Quad Girls W1 L 0 <Pictures>
      Lafayette Boys Lost 28 - 48 <Results>
      Savannah Boys Lost 30 - 48 <Results>
      Richmond Boys Lost 27 - 54 <Results>
      Richmond - Girls Girls W 30 - 12 <Results>
1/20 MEC Tournament at Benton Boys 5th place
Girls 3rd place
<Results>
1/23 Trenton Boys won 48 - 36
Girls won 18 - 3
<Results>
1/25 Macon Triangular Boys 3-0
Girls 3-0
<Results>
      Macon Boys Won 39 - 33
Girls Won 24 - 28
<Results>
      North Callaway Boys Won 41 - 36
Girls Won 30 - 12
<Results>
      Palmyra Boys Won 54 - 24
Girls Won 24 - 18
<Results>
1/27 Odessa Tournament Boys 11th Place <Results>
1/30 Centralia Tri Boys 1-1
Girls 0-1
<Results>
     Centralia Boys lost 25 - 54 <Results>
     Fulton Boys won 45 - 34
Girls lost 30 - 18
<Results>
2/1 Chillicothe Tri Boys 2-0
Girls 1-0
<Results>
      Carrollton Boys won 62 - 18
Girls won 35 - 12
<Results>
      Missouri Military Academy Boys won 57 - 24 <Results>
  Girls at Winnetonka invitational no team scores <Results>
2/3 Boys at Lathrop tournament 6th <Results>
2/6 Boys vs Benton at Oak Grove Won 51 - 30 <Results>
2/6  Boys at Oak Grove Won 60 - 24 <Results>
2/7  Blair Oaks, Ray Pec at Pleasant Hill Boys 1W L2 <Results>
       Blair Oaks Won 42 - 30 <Results>
       Raymore Peculiar Lost 18 - 60 <Results>
       Pleasant Hill Lost 18 - 48 <Results>
2/8 Marshall Won 54 - 29 <Results>
2/9-10 Girls District St Charles West 20th place <Results>
2/16-17 Boys Districts- Excelsior Springs 8th place <Results>
2/21-24 State Wrestling at Mizzou TBD